CCNS ZwiftOmnium Stage 1 Results

CCNS ZwiftOmnium Stage 1 Results

CLICK HERE FOR A PDF of the results
CLICK HERE FOR A JPEG of the results

WOMEN First Name Last Name City State Team Stage 1 Time Points
1 Rebecca Jaroszewski Vernon CT BikeReg | Share Coffee 26:21:00 16
2 Patsy Klotz windsor CT Velo Femmes 27:22:00 15
3 Lisa Lochner Hamden CT ERRACE 27:25:00 14
4 Ann Barnes New westminster BC CCNS 27:40:00 13
5 Jennifer Lansdowne Durham CT CCNS 27:59:00 12
6 Tern Two 28:18:00 11
7 Rosy Jacobsen Longmont CO CCNS and Vixens 28:45:00 10
8 sandy ng scarsdale NY CCNS 28:59:00 9
9 Lisa Stanley Prospect CT Velo Femmes 30:32:00 8
10 Danielle Scully Cape Elizabeth ME 32:11:00 7
11 Kim DuBord Vernon CT 33:10:00 6
12 Kayla Brannen Hanover NH Bikereg | Share DNS
13 Deborah Browne Hampton Falls NH CCNS-New Hampshire Division DNS
14 michele matsumura pleasanton CA DNS
15 Sarah McMaster Edmonton AB DNS
16 Lisa Piazza New York NY CCNY DNS
CAT A First Name Last Name City State Team Stage 1 Time Points
1 Vivien Rindisbacher Newton MA CCNS 22:56 30
2 Lucas Huesman Stonington CT CT Cycling Advancement Program 23:01 29
3 Steffen Huber Woodbridge CT Chesire Cycle Racing 23:06 28
4 Hunter Pronovost cheshire CT CCNS 23:11 27
5 Aidan Charles middletown CT CharlesCoaching + CCAP 23:12 26
6 Benjamin Wolfe Old Lyme CT Wolfe Racing p/b CCNS 23:13 25
7 Timothy Ahearn Woodstock CT 23:14 24
8 Travis Wold Berlin MA New England Development p/b Cadence Wealth Management 23:36 23
9 Brian Wolfe Old Lyme CT CT Cycling Advancement Program 23:37 22
10 jeremy brazeal manchester CT EUIN Creative Racing Team 23:46 21
11 Kieran Haug Simsbury CT 23:46 20
12 Greg Hurlock Barrington RI SVC/Bikeworks 23:53 19
13 Stephen Badger Roxbury CT EUIN Creative Racing Team 24:15:00 18
14 Nick Marti Goshen CT Hammer Down 24:15:00 17
15 Andrew Tine Barrington RI SVC/Bikeworks 24:24:00 16
16 Edenilson da Silva South Kent CT EUIN Creative  Racing Team 24:31:00 15
17 Steve Katuska Monroe CT Laurel Bicycle Club 24:33:00 14
18 Vincent Lore Bethel CT Sherpa Cycling 24:40:00 13
19 David Sandifer CCNS 24:41:00 12
20 Nicolas Villamizar glastonbury CT Ct Cycling Advancement Program 24:51:00 11
21 Johnny Meyerle Monroe CT CT Cycling Advancement Program 24:54:00 10
22 Ryan Haug simsbury CT R2 Multisports 25:38:00 9
23 andrew buzzell moncton NB DNS
23 Dawry Cabrera Methuen MA DNS
23 Jonathan DelColle Somerset MA SVC / Bikeworks DNS
23 Leland Grigoli Providence RI Prota Project p/b DSD Composites DNS
23 Ralph Pahlmeyer Brooklyn NY CRCA/Foundation DNS
23 Nicholas Pallas Mamaroneck NY CRCA / NYCC Racing DNS
23 Darren Piotrow Jackson NH New England Devo DNS
23 Cliff Summers Queensbury NY Body Over Bike DNS
CAT B First Name Last Name City State Team Stage 1 Time Points
1 Matt Regan New London NH CCNS 23:38 32
2 Bob Rolden CCNS 24:23:00 31
3 Rav Chaggar Warwick UNK NYCC 24:27:00 30
4 Brent Soderberg Canton CT Andiamo / Body Over Bike 24:33:00 29
5 Chad Vacarella Boston MA 545 Velo 24:35:00 28
6 Peter LaBella Durham CT CCNS 24:51:00 27
7 Donald Kimball Portland CT CCNS 24:57:00 26
8 Bruce Dube Swansea MA 25:01:00 25
9 Jeffrey Scala CT Body Over Bike 25:07:00 24
10 Stephen Meisl Pittsfield MA BCA / Linen 25:16:00 23
11 William Thompson West Hartford CT Body over Bike 25:17:00 22
12 Noel Blessing Hamden CT Amity 25:18:00 21
13 Armand Daccache Newtown CT 25:24:00 20
14 James Kupernik Pittsfield MA BCA 25:26:00 19
15 George Guirgis Granby CT Texas Pro Health Racing 25:29:00 18
16 Dale perzanowski hartford VT upper valley velo 25:32:00 17
17 Garrett Lezotte Coventry CT Erracers/CCAP/CCNS 25:34:00 16
18 Mitchell Joseph Litchfield CT Race CF 25:48:00 15
19 James Godbey Canton MA 545 Velo 25:55:00 14
20 Vassos Kyprianou Sandy Hook CT 25:58:00 13
21 Jed Kornbluh West Hartford CT CT Cycling Advancement Program 26:13:00 12
22 Ryan Kynor 26:21:00 11
23 Jordan Jacobsen Longmont CO CCNS 26:35:00 10
24 Brett Rutledge Yarmouth ME 26:49:00 9
25 Jose Arguelles Farmington CT Team ERRACE DNS
25 James Gilbert New York NY CRCA/NYCC Racing DNS
25 Daniel Gizinski Sugar hill GA DNS
25 New Heights Green Bay WI DIRT Cycling DNS
25 Shawn Lowney Fall River MA SVC/BikeWorks DNS
25 Marcus Orr Westerly RI CCAP DNS
25 Humberto Raposo lisbon CT DNS
25 Jeffrey Weaver Waterford Twp MI Prota project p/b DSD Composites DNS
CAT C First Name Last Name City State Team Stage 1 Time Points
1 Steve Beaulieu Plainville CT Race CF 24:57:00 26
2 Aaron McCormack Scituate MA Cycle Lodge 26:09:00 25
3 John Bogdanski Glastonbury CT 26:38:00 24
4 Hank Midgley Wayland MA 26:38:00 23
5 Justin Perreault Woodbury CT 26:41:00 22
6 Chris Curven Walpole NH Boston Racing Independent 26:54:00 21
7 Christian Duncan Cheshire CT Cheshire Cycle Racing 27:17:00 20
8 Edward DesPlaines Cheshire CT Cheshire Cycle Racing 27:18:00 19
9 David Fiore Ft myers FL 27:30:00 18
10 Rock Fit 28:08:00 17
11 Samuel R Hanford Ivoryton CT CCAP 29:12:00 16
12 Rick Hardy Needham MA Boston Road Club 29:23:00 15
13 David Bettridge Providence RI Bikeworks DNS
13 Mark bijleveld Haddam CT DNS
13 Barney Brannen Hanover NH Colavita | Cowbell Racing DNS
13 Jimmy Cabrera Lawrence MA New England Devo p/b Cadence Wealth Management DNS
13 Daniel Gizinski Sugar hill GA DNS
13 Hendrik Erik Hofman Danville CA Dutch Diesel Cycling DNS
13 thomas holton windham CT Prota Project P/B DSD Composites DNS
13 Christopher Huesman Stonington CT CCNS DNS
13 Brian Nolan Elizabeth ME DNS
13 john obrien meriden CT Próta Project P/B DSD Composites DNS
13 Lee Resseguie Barnard VT Upper Valley Velo DNS
13 Michael Smith Darien CT CCNS DNS
13 Peter Thomson Sitges UNK Thomson Bike Tours DNS
13 Kevin Wang Somerville MA DNS
CAT D First Name Last Name City State Team Stage 1 Time Points
1 Edward Sondey new york NY CCNS 26:51:00 17
2 Tom Voss Vernon CT CCNS 27:59:00 16
3 Adam Marong Bethany CT Devil's Gear Racing 28:02:00 15
4 Maurice Staggers Hartford CT 28:33:00 14
5 Kenneth Marti Goshen CT Hammerdown 29:00:00 13
6 Paul Gavalis West Hartford CT 29:50:00 12
7 Sean Killian Ridgefield CT CCNS 33:10:00 11
8 Charlie Dill Stamford CT DNS
8 Ken Edwards New York NY CRCA/Foundation DNS
8 Evan Fox Farmington CT CCAP DNS
8 Adam Francis North Haven CT CCNS DNS
8 Scott Griswold West Hartford CT DNS
8 michele matsumura pleasanton CA DNS
8 michael rianda pleasanton CA team club sport DNS
8 Tom Simmons Winchester MA Thomas Simmons DNS
8 Richard Trinidad Bethel CT Class Cycles DNS
8 Spenser Anderson BOCA RATON FL Prota Project P/B DSD Composites DNS